Кривий Ріг - індустріальна перлина України!

1

Збір біля пам'ятника Козаку Рогу
(о 9.00)

Відвідування кар'єру Південного ГЗК

Кар'єр Південного ГЗК – неповторне та вражаюче видовище, створене руками гірників. Подивитись на унікальний за своєю розробкою кар'єр приїздили у свій час урядовці, представники впливових делегацій, іноземці. І нині майже всі делегації різних рівнів, які бувають у Кривому Розі, не втрачають можливості відвідати кар'єр.

Сучасні розміри кар'єру: довжина – 3000 м, ширина – 2650 м, глибина – 339 м (по замкнутому контуру) чи 404 (з нагорною частиною), площа – 570 га. Кількість горизонтів – 26, з них працюючих – 20.
За 60-річну історію кар'єр став полігоном для досліджень, випробувань, впроваджень передових технологій та техніки, школою передового досвіду, кузнею висококваліфікованих кадрів.

2

Екскурсія до Музею ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

«АрселорМіттал Кривий Ріг» - найкрупніше підприємство гірничо-металургійного комплексу України. Підприємство унікальне за своїми маcштабами та можливостями, має повний металургійний цикл, до складу якого входять коксохімічне, гірничо-збагачувальне виробництва, шахтоуправління з підземного видобутку руди та металургійне виробництво, що складається з аглодоменного, сталеплавильного і прокатного департаментів.

Підприємство почало будуватися ще в 1931 році, а до ладу стало в 1934 році.

Виготовлений на підприємстві металопрокат використовують в усіх кліматичних зонах планети. Це сприяє створенню підприємству іміджу надійного партнера, який враховує і задовольняє потреби кожного споживача.
Продукція АрселорМіттал користується попитом у багатьох країнах світу та використовується при будівництві найамбітніших світових проектів – хмарочосу «Бурдж Халіфа» у Дубаї, що має висоту 828 м, собору Святої Трійці в Тбілісі, що входить у трійку найвищих православних споруд світу, стадіону «Олімпійський» у Києві тощо.

У музеї Ви матимете змогу ознайомитися з історією та сучасністю підприємства, що є безумовним символом нашого міста.

3

Обід

Відвідування 3D-відеогалереї міського історико-краєзнавчого музею

3D відеогалерея розташована у павільйоні під найбільшим у Європі квітковим годинником. По колу самого павільйону за склом розміщені стенди з фотографіями, експонатами та інформацією про кожен район міста. Також на окремій площі представлені фотографії старого містечка Кривий Ріг та фотогалерея найпривабливіших проектів розвитку міста у майбутньому. У самій відеогалереї демонструються у 2D та 3D форматі фільми про Кривий Ріг, його історію та сучасний розвиток. На стінах під штучним освітленням демонструються фотографії найбільш видатних об'єктів міста.

4

Відвідування вхідного порталу Саксаганського дериваційного тунелю

У Криворізькому регіоні зосереджено багато об'єктів індустріального туризму, одним з яких Саксаганський підземний дериваційний тунель.

Дериваційний тунель є унікальною гідротехнічною спорудою, що являє собою підземну річку, закопану на глибину від 31 до 63 м. Подібних споруд немає в Україні. Тунель проходить під житловою зоною міста.

Тунель створений з метою відведення води річки Саксагань від великих запасів залізної руди колишнього рудника ім. Кірова. Споруджувався як гірнича проходка. Так ріка Саксагань наразі впадає в ріку Інгулець на 1,5 км нижче від природного гирла.

Довжина тунелю складає 5322 м, діаметр тунелю 3,5 м. Тунель введений у дію у 1957 році та розрахований на експлуатацію на наступні 150 років. Для збору води до тунелю збудоване останнє за течією річки Саксагань – Дзержинське водосховище.

На поверхні тунель має вхідний і вихідний портали, які складаються з башт, всередині яких встановлена шлюзова конструкція регуляції пропуску і випуску води.

5

Відвідування Учбово-курсового центру ПАТ «Кривбасзалізорудком»

Публічне акціонерне товариство "Кривбасзалізорудком" є найбільшим підприємством України з видобутку залізної руди підземним способом. До структури комбінату входять видобувні шахти ім. Леніна, «Гвардійська», «Жовтнева» і «Родіна», що є найглибшою залізорудною шахтою Європи.

На даний час видобуток руди проводиться на глибинах 1190-1350 м. Запаси багатих залізних руд розвідано до глибини 1500 м і складають 235 млн. тонн з середнім вмістом заліза 58,71%.

При Криворізькому залізорудному комбінаті для навчання робітників 1 квітня 2001 року було створено учбово-курсовий центр (УКЦ). При навчальному закладі знаходиться унікальний учбовий полігон (модель шахтної виробки) з діючими машинами і механізмами, на яких проводиться навчання практичним прийомам роботи на них. Кожен бажаючий відвідувач також матиме змогу відчути себе у ролі шахтаря, практикуючись використовувати навчальну техніку.

6

Примітка: всі переїзди до об'єктів супроводжуються екскурсією кваліфікованого екскурсовода. Загальна тривалість туру – 8 годин.